Jakie dowody w sprawie o rozwód?
Jakie dowody można powołać w sprawie o rozwód? Jakie dowody mogą mieć dla Sądu rozwodowego znaczenie? Dzisiaj o istocie postępowania sądowego, czyli o tym co może stanowić dowód w sprawie.
Jakie dowody można powołać w sprawie o rozwód? Jakie dowody mogą mieć dla Sądu rozwodowego znaczenie? Dzisiaj o istocie postępowania sądowego, czyli o tym co może stanowić dowód w sprawie.
Złożyłeś pozew o alimenty, czekasz na rozprawę i zastanawiasz się jak dobrze się do niej przygotować? O co będzie pytał Sąd i jak odpowiadać, aby mieć szansę na pozytywne zakończeniu procesu? Dzisiaj kilka słów o przygotowaniu do rozprawy o alimenty.
Przeczytaj cały tekst »Jak przygotować się do sprawy o alimenty?
Czy w sprawie o rozwód konieczny jest wywiad kuratora? Czy Sąd w każdej sprawie zleca przeprowadzenie wywiadu kuratora? W jaki sposób można ewentualnie tej czynności uniknąć? Dzisiejszy wpis poświęcam tej właśnie kwestii.
Czy małoletnie dziecko może być świadkiem w sprawie o rozwód? Czy dzieci małżonków mogą zeznawać przed Sądem w ich sprawie rozwodowej? Czy dzieci mogą odmówić składania zeznań? Dzisiaj przyjrzę się sytuacji procesowej dzieci jako świadków w postępowaniach o rozwód.
Przeczytaj cały tekst »Dziecko jako świadek w sprawie o rozwód
Co zrobić z ruchomościami, które stanowią majątek wspólny? Jak je podzielić? Czy warto w tym zakresie zdawać się na orzeczenie Sądu w sprawie o podział majątku? W tym wpisie postaram się podpowiedzieć, jak zdroworozsądkowo podejść do tematu podziału rzeczy ruchomych w sprawie o podział majątku wspólnego.
Przeczytaj cały tekst »Jak podzielić ruchomości przy podziale majątku?
Czy Sąd w wyroku określa datę od kiedy obowiązują alimenty? Jaka to będzie data? Wniesienia powództwa czy może uprawomocnienia się wyroku? Dzisiaj odpowiem na te pytania.
Czy Sąd w postępowaniu rozwodowym tylko rozwiązuje małżeństwo czy orzeka także o dzieciach małżonków? Co dokładnie reguluje Sąd w wyroku w postępowaniu o rozwód? Jakie punkty wyroku dotyczą bezpośrednio dzieci i ich sytuacji? Dzisiaj postaram się przybliżyć tę tematykę.
Otrzymałeś postanowienie o zabezpieczeniu alimentów i nie zgadzasz się z nim? Czy można je zaskarżyć i w jaki sposób? Czy takie postanowienie Sądu jest od razu wykonalne czy wniesienie środka odwoławczego wstrzymuje jego wykonalność?
Przeczytaj cały tekst »Jak zaskarżyć postanowienie o zabezpieczeniu alimentów?
Małżonkowie mieli jedną wspólną nieruchomość – mieszkanie. Po rozwodzie nie są w stanie dojść do porozumienia komu ma ono przypaść. Spór w tym zakresie rozstrzygnie Sąd. Jakie wyda orzeczenie i czym będzie się kierował?
Przeczytaj cały tekst »Któremu z małżonków Sąd przyzna mieszkanie?
Dziecko wraz z matką zamieszkuje w Polsce, a drugi rodzic przebywa na stałe zagranicą. Czy w takim przypadku da się sądownie uregulować kontakty z dzieckiem i ewentualnie w jaki sposób to zrobić. O tym będzie dzisiejszy wpis.
Przeczytaj cały tekst »Kontakty z dzieckiem a rodzic mieszkający zagranicą