Prawo rodzinne – kompleksowa pomoc prawna

Prawo rodzinne

Jedną z najważniejszych dla mnie dziedzin prawa jest prawo rodzinne. Wiem jak ważne dla każdego jest życie prywatne. Mam świadomość, że Klienci potrzebujący pomocy w zakresie prawa rodzinnego wymagają specjalnej uwagi i czasu. Z zakresu prawa rodzinnego prowadzę również bloga “Adwokat Rodzinny”, gdzie znajdują się moje artykuły (obecnie ok. 250 artykułów) dotyczące właśnie tej dziedziny prawa. Na blogu dzielę się moją wiedzą i  doświadczeniem związanym z prowadzeniem tego rodzaju spraw. Wiem też, że niejednokrotnie artykuły na blogu są dla moich Klientów dużą pomocą w ich życiowych sprawach. Blog “Adwokat Rodzinny” powstał właśnie po to, aby wspierać osoby, które naprawdę potrzebują pomocy w zakresie prawa rodzinnego.

W zakresie spraw rodzinnych wypowiadam się również niekiedy w charakterze eksperta w mediach – zarówno w telewizji, jak i w prasie. Program w TVP2 z moim udziałem można zobaczyć tutaj. Natomiast moją wypowiedź dla prasy można przeczytać m.in. tutaj.

W Krakowie, Chrzanowie i okolicach zajmuje się takimi sprawami jak:

Rozwód i separacja to niezwykle delikatne sprawy. Mam świadomość jak trudna jest decyzja o zakończeniu małżeństwa, dlatego prowadząc tego rodzaju sprawy staram się wykazywać empatią, zrozumieniem i niezbędnym wsparciem. W postępowaniach dotyczących podziału majątku każdorazowo szukam najkorzystniejszego rozwiązania i sposobu podziału, aby zabezpieczyć interes mojego Klienta. Władza rodzicielska i kontakty z dzieckiem to niewątpliwie sprawy, w których potrzebny jest adwokat z odpowiednim wyczuciem i wrażliwością. Istotne jest bowiem to, aby w tych postępowaniach nigdy nie zapomnieć o tym co najważniejsze, czyli dobro dziecka. Kolejnym ważnym zagadnieniem jest uzyskanie środków na utrzymanie w postaci alimentów. Reprezentuję moich Klientów zarówno w sprawach o ustalenie, jak podwyższenie bądź obniżenie alimentów. Znam wiele mechanizmów prawnych, które pomagają zabezpieczyć interes strony w postępowaniu alimentacyjnym. Występuję również w sprawach o ustalenie ojcostwa i innych zbliżonych postępowaniach mających na celu ustalenie więzów pokrewieństwa między poszczególnymi osobami. Wielokrotnie byłem także obrońcą w postępowaniach toczących się przeciwko nieletnim w Sądach rodzinnych. Mam świadomość jak ważne jest to, aby w tym trudnym dla dziecka czasie, mogło ono liczyć na pomoc obrońcy, który będzie mógł jednocześnie ocenić czy środek wychowawczy zastosowany przez Sąd oraz jego konsekwencje są sprawiedliwe i adekwatne do przewinienia nieletniego.

Adwokat rodzinny – Kraków

Właściwie od razu odkąd zostałem prawnikiem zacząłem zajmować się głównie prawem rodzinnym. Tak się złożyło, że tego rodzaju spraw do kancelarii wpływało najwięcej. W związku z tym postanowiłem dodatkowo kształcić się dogłębnie w tym zakresie. Uczyłem się zdobywając doświadczenie na salach sądowych, ale także zagłębiając się w literaturze prawniczej i orzecznictwie sądów rodzinnych. Dalszym efektem mojej pracy było powstanie bloga „Adwokat Rodzinny” , na którym poruszam często tematykę rozwodu, separacji, podziału majątków, władzy rodzicielskiej czy alimentów. Moje wpisy cieszą się rosnącą popularnością, co dodatkowo napędza mój entuzjazm do dalszej pracy. Oczywiście z uwagi na siedzibę mojej kancelarii znaczna część prowadzonych przeze mnie spraw toczy się w Krakowie. Niemniej jednak zapraszam wszystkich zainteresowanych także z okolic Chrzanowa, gdzie znajduje się filia mojej kancelarii.  Często udzielam tam pomocy prawnej mieszkańcom Śląska, którzy poszukują specjalisty z zakresu prawa rodzinnego.

Kraków – siedziba główna mojej kancelarii.

Chrzanów – filia kancelarii.