Wakacje a rozwód

W najnowszym „Newsweeku“ możecie przeczytać ciekawy tekst o rozwodach w kontekście wakacji. W tym artykule cytowana jest również moja krótka wypowiedź dla tego tygodnika. Zachęcam do zapoznania się z całym tekstem, a dzisiaj na moim blogu postaram się rozwinąć ten dość interesujący temat.

Przeczytaj cały tekst


Wysłuchanie dziecka w sądzie

Czy niepełnoletnie dziecko może być przesłuchiwane w Sądzie? W jaki sposób Sąd może dowiedzieć się jaka jest wola dziecka co jego dalszych losów? Dzisiaj kilka słów o tzw. wysłuchaniu dziecka i o tym, czy w praktyce w polskim sądownictwie korzysta się z tego środka.

Przeczytaj cały tekst


Jak często można podwyższać alimenty?

Alimenty nie są ustanawiane raz na zawsze. Jeżeli zmienią się okoliczności, można wystąpić do Sądu o zmianę ich wysokości. Alimenty mogą być przez Sąd podniesione, obniżone, a nawet całkowicie zniesione. Dzisiaj na blogu trochę o podwyżce alimentów, bo tych spraw jest jednak w sądach najwięcej.

Przeczytaj cały tekst


Pozew o rozwód bez orzekania o winie

Niestety ostatnio nie mam zbyt wiele czasu na pisanie tekstów na blogu. Pewnie już zauważyłeś, że nowe teksty nie pojawiają się tutaj tak regularnie jak kiedyś. Pomimo znacznego obciążenia pracą, będę chciał jednak kontynuować prowadzenie bloga i umieszczać dalej nowe wpisy. Niech dowodem moich dobrych intencji w tym zakresie będzie dzisiejszy tekst dotyczący pozwu o rozwód bez orzekania o winie.

Przeczytaj cały tekst


Zawieszenie podziału majątku na zgodny wniosek stron

Zdarza się tak, że postępowanie o podział majątku zostaje zawieszone na zgodny wniosek stron. Zawieszenie postępowania może być niekiedy elementem realizacji strategii procesowej jednej ze stron. Kiedy taka sytuacja najczęściej ma miejsce, jakie są jej konsekwencje i o czym należy wówczas pamiętać? W tym wpisie postaram się odpowiedzieć na te pytania.

Przeczytaj cały tekst