Rozwód w Krakowie - Adwokat
Uwierz mi – rozwód to nie koniec. To początek nowego życia. Wiem doskonale jak trudna jest decyzja o zakończeniu małżeństwa, bo widziałem już wielu Klientów, którzy bardzo długo nie mogli się z nią pogodzić. Życie po rozwodzie naprawdę można jednak poukładać na nowo. Znam jednocześnie wiele osób, które po niełatwej sprawie rozwodowej, znowu z entuzjazmem patrzą w przyszłość i cieszą się każdym kolejnym dniem. Na ich twarzach ponownie zaczął pojawiać się długo już niewidziany uśmiech. Koniec jednego, zawsze oznacza początek czegoś nowego, a orzeczenie o rozwodzie może być przełomowym momentem w Twoim życiu. Oczywiście nie możesz działać pod wpływem chwili, przemyśl wszystko dobrze i zastanów się czy naprawdę chcesz w swoim życiu zmian.
Jeśli odpowiedź brzmi: tak, to powiem Ci tutaj krótko co trzeba zrobić.
Zakładam, że skoro jesteś na tej stronie, to poszukujesz informacji o rozwodach w Krakowie. Potrzebujesz wsparcia i czujesz, że samodzielnie możesz nie dać rady wytrzymać ciężaru takiego postępowania – zarówno pod względem prawnym, jak i emocjonalnym? Poszukaj adwokata z Krakowa specjalizującego się w rozwodach, który pomoże Ci przebrnąć przez ten trudny moment w życiu i odpowiednio zabezpieczy Twoje interesy. Być może potrzebna jest Ci tylko porada prawna, ale niewykluczone, że powierzysz całą sprawę adwokatowi. Decyzja należy zawsze do Ciebie.
Pozew o rozwód i inne kwestie
Najpierw trzeba napisać pozew o rozwód i złożyć go w Sądzie. Pozew o rozwód będzie na pewno wyrażał Twoje emocje, ale pamiętaj, że musi on odpowiadać także prawniczym rygorom. Jeśli chcesz pisać go samodzielnie, warto chociażby skonsultować z adwokatem jego treść. Przenosząc się na chwilę do świata sportu – pozew rozwodowy porównałbym do serwisu w tenisie bądź siatkówce. Wiesz chyba, czym najczęściej kończy się nieudany serwis? Odpowiedź przeciwnika może być niekiedy druzgocąca… Dlatego zadbaj o to, aby Twoja pierwsza zagrywka w rozwodzie, jaką będzie pozew o rozwód, miała odpowiednią jakość.
Co będzie dalej? Jeśli masz już odpowiednio przygotowany i złożony w Sądzie pozew o rozwód, to pozostaje tylko czekać na odpowiedź pozwanego. Następnie Sąd wyznaczy termin rozprawy. Długo mógłbym tutaj pisać na temat – co może się jeszcze wydarzyć w sprawie rozwodowej, ale nie ma na to miejsca i czasu. Szanuję to, że tutaj jesteś i że czytasz ten wpis, więc postaram się go skrócić. Jeśli naprawdę interesuje Cię tematyka rozwodów, to zapraszam na mojego bloga „Adwokat rodzinny”, gdzie znajduje się ok. 250 moich artykułów na temat prawa rodzinnego. W zakresie spraw rodzinnych wypowiadam się również niekiedy w charakterze eksperta w mediach – zarówno w telewizji, jak i w prasie. Odpowiednie materiały można znaleźć w dziale „O mnie”.
Sąd po przeprowadzeniu wszystkich dowodów wyda wyrok w sprawie rozwodowej. Jakie to może być orzeczenie? Sąd może oddalić powództwo, jeśli uzna, że małżeństwo powinno dalej trwać. Sąd może też orzec rozwód: bez orzekania o winie (tylko na zgodny wniosek stron), z winy jednego z małżonków bądź z winy obojga małżonków. W postępowaniu o rozwód mogą być też rozstrzygane takie kwestie jak: alimenty między małżonkami, władza rodzicielska nad małoletnimi dziećmi, alimenty na dzieci, kontakty z dzieckiem czy nawet podział majątku wspólnego.
Ja osobiście pomagam w sprawach rozwodowych toczących się głównie na terenie miasta Kraków (siedziba Sądu Okręgowego). Jako adwokat zajmuje się oczywiście przede wszystkim obsługą prawną tych postępowań, ale mam świadomość ciężaru emocjonalnego, jaki wiąże się z rozwodem. Dlatego prowadząc tego rodzaju sprawy, staram się zawsze wykazywać empatią, zrozumieniem i niezbędnym wsparciem dla moich Klientów.
O tym, czy warto mieć adwokata w sprawie o rozwód, przeczytasz tutaj: Dlaczego warto mieć adwokata w sprawie o rozwód?
Zapraszam wszystkich zainteresowanych moimi usługami do kancelarii w Krakowie bądź w Chrzanowie. Po kontakcie telefonicznym na pewno uda się ustalić dogodny termin spotkania.
Kraków – siedziba główna mojej kancelarii adwokackiej.
Chrzanów – filia kancelarii.
Wybrane artykuły na moim blogu dotyczące rozwodu: