Adwokat do sprawy o alimenty? Pięć argumentów.

Czy warto skorzystać z pomocy adwokata, będąc stroną powodową w sprawie o alimenty?

W tym wpisie przedstawiam pięć argumentów, dlaczego warto to zrobić. Krótko i konkretnie.

Dlaczego warto zlecić adwokatowi sprawę o alimenty?

I. Bo nie trzeba być obecnym w Sądzie w trakcie procesie (poza jedną rozprawą, gdy Sąd będzie przesłuchiwał Cie jako stronę) i tym samym można zaoszczędzić sporo czasu /zdrowia/ nerwów, nie spotykając się często na sali sądowej ze swoim byłym partnerem.

II. Bo adwokat potrafi wykorzystać wszystkie instrumenty procesowe, dzięki którym można przed Sądem wykazać rzeczywistą sytuację finansową i majątkową przeciwnika, a nie tylko pozorną – jaką on sam próbuje Sądowi przedstawić, licząc często na obniżenie alimentów.

III. Bo alimenty mogą być płacone przez przeciwnika niedługo po złożeniu pozwu, jeszcze przed prawomocnym wyrokiem Sądu, ale tylko i wyłącznie wtedy kiedy w sposób prawidłowy i uzasadniony zostanie złożony wniosek o zabezpieczenie alimentów, w czym niewątpliwie może pomóc adwokat.

IV. Bo w razie wygranej sprawy (w całości lub w przeważającej części) stronie przysługuje od przegranego przeciwnika zwrot kosztów, jakie strona poniosła w związku ze skorzystaniem z usług profesjonalnego pełnomocnika, a zatem także honorarium adwokackiego (według stawki z rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości), a więc w razie wygranej to przeciwnik pokrywa koszty zastępstwa procesowego.

V. Bo skorzystanie z usług adwokata z reguły przyspiesza zakończenie sprawy, ponieważ strona występująca przed Sądem sama często jest wzywana do uzupełniania braków formalnych pism, co niekiedy może spowodować opóźnienie zakończenia sprawy nawet o kilka miesięcy.

***

Kancelaria Adwokacka Maciej Rodacki, zakres usług: prawo rodzinne (rozwód, alimenty, podział majątku, władza rodzicielska, kontakty z dzieckiem, sprawy przeciwko nieletnim) oraz inne.

tel: 693 253 807

e-mail: kontakt@adwokatrodacki.pl

Podobne artykuły:

O mnie

Maciej Rodacki - adwokat

Jestem adwokatem Krakowskiej Izby Adwokackiej. Na blogu dzielę się z Wami moją wiedzą i doświadczeniem, a na co dzień pracując w swojej Kancelarii Adwokackiej, staram się pomagać ludziom w rozwiązywaniu ich problemów prawnych i życiowych. Mam otwartą głowę na nowe pomysły i zawsze staram się kierować przede wszystkim "ludzkim" podejściem do Klienta. W mojej praktyce zawodowej szczególne miejsce zajmuje prawo rodzinne.

Kontakt:
kontakt@adwokatrodacki.pl
693 253 807